Zadzwoń do nas
+48 790-004-059
+48 737-443-499
UPTREND to nic innego jak trend zwyżkowy, który można zaobserwować między innymi na rynku nieruchomości. Taka tendencja, przy odpowiednim poziomie wiedzy,  pozwala na czerpanie wyższych korzyści z najmu obiektów i działek na potrzeby telekomunikacji. Tej tematyce poświęcona jest niniejsza strona. Zapraszamy do lektury artykułów w zakładce „Aktualności”, gdzie prezentujemy cykl artykułów opisujących aktualne zjawiska na tym rynku mające wpływ na końcowy kształt umów najmu.

W razie potrzeby konsultacji indywidualnych tzn. gdy chcemy poznać możliwe do osiągnięcia w swojej okolicy stawki czynszowe lub te warunki umowy, które warto negocjować, zapraszamy do zakładki 'Kontakt".

Możliwości wynikające z rozwoju telekomunikacji

Rozwój branży od wczesnych lat 90 tych ubiegłego stulecia spowodował duże zapotrzebowanie na infra- strukturę. Rozwój telefonii komórkowej i konkurencji na rynku pogłębia to zapotrzebowanie. Zasięgi stacji bazowych stale kurczą się wraz z liczbą przybywających klientów a szczególnie tych, którzy korzystają z usług transmisji danych (smartfony, tablety, modemy). Dochodzi do tego stały rozwój technologii wymuszający konieczność modernizacji i rozbudowy sieci telekomunikacyjnych. Operatorzy zmagają się z koniecznością zapewnienia nie tylko usługi ale i dbania o jej jakość. To powoduje, że powstaje możliwość zmian na rynku nieruchomości wynajmowanych dla telekomunikacji.

Ceny usług telekomunikacyjnych spadły znacząco na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia co jest argumentem wykorzystywanym w negocjacjach z właścicielami nieruchomości. Ale spadły też znacząco ceny sprzętu i usług sieciowych, na którym to rynku konkurencja jest olbrzymia. Wzrosła znacząco liczba klientów i zapotrzebowanie na usługi co powoduje że branża wciąż ma się znakomicie. Skorzystajmy z tej szansy dla właściwej wyceny najmu nieruchomości w Polsce. Wzrost czynszu jest możliwy, jednak jego osiągnięcie wymaga wiedzy i nieustępliwości w negocjacjach z operatorami, wykorzystującymi często naiwność, brak dostępu do informacji rynkowych lub chęć uzyskania krótkotrwałej korzyści.

Lepsze warunki umów

  Warunki umów, które pozwalają na partnerskie traktowanie wynajmujących.

Wyższy czynsz

  Wyższe stawki czynszowe. 1000 Euro a nie 1000 złotych.

Bezpieczeństwo inwestycji

  Aby realizacja umowy przebiegała bez zakłóceń dla wynajmujących.

Otoczenie inwestycji

Czyli, co powoduje że jest dobry czas na zmiany warunków umów

   

LEPSZE WARUNKI UMOWY

Poprawa warunków umów to cel, do którego powinni dążyć właściciele obiektów i działek.

Umowy te, to w przeważającej większości umowy zwane przez prawników umowami adhezyjnymi, czyli podpisane przez "dużych z małymi". Chcielibyśmy tę sytuację zmienić, dając wsparcie właścicielom obiektów dla dorównania standardom prawnym, technicznym i przede wszystkim finansowym w krajach Europy Zachodniej, ale też naszych bezpośrednich sąsiadów..

 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.